Erbil gay bara gitti, Atuk hesap sordu

MİLLİYET CADDE – 11 Mayıs 2012 Cuma  ALİCE


Geçen günlerde bir gay bar açılışına giden Mehmet Ali Erbil, Stelyo Pipis’e “Akşam Irmak (Atuk) aradı. Şok… Şok… Şok… Akşam gay bardaymışsın’ dedi. Sanki ilk defa gidiyorum gay bara” deyince aşk yaşadıkları konuşulan ikilinin, aynı evde yaşamadıklarını öğrenmiş oldum.

Seyahatte olduğum için katılamamıştım Mehmet Ali Erbil ile Özgür Aras’ın Cihangir’deki ‘Yımırta’nın açılışına.
Erbil’in menajeri Stelyo Pipis, “Yımırta’yı açalı neredeyse üç ay oldu, hâlâ gelmedin dükkanımıza” diye sitem edince ilk fırsatta attım     kendimi Cihangir’e.
‘Yımırta’nın yeri çok     merkezi. Cihangir Meydanı’na birkaç metre mesafede. Stelyo Pipis’in söylediğine göre hafta     içi o kadar yoğun değil, ama     hafta sonları kuyruk oluyormuş insanlar ‘Yımırta’da.
Beyaz TV’deki iş toplantısından çıkıp gelen Stelyo Pipis, akşam gittikleri marjinal bar çıkışında basın mensuplarıyla aralarında geçen diyalogları yeni bitirmişti ki Erbil geldi.
Masaya oturur oturmaz, Stelyo’ya dönüp şöyle dedi:
Sabah sabah Irmak (Atuk) aradı. ‘Şok… Şok… Şok… Akşam gay bardaymışın’ dedi.”
Pipis, “Kimden öğrenmiş ki?” diye sorunca Erbil’in         yanıtı, “Bilmiyorum, ama     sanki ilk defa gidiyorum         gay bara” oldu.
Bu vesileyle Irmak Atuk’la Mehmet Ali Erbil’in aynı     evde yaşamadıklarını da         öğrenmiş oldum.
Amma velakin tesadüfe bakın ki, aynı gün Irmak Atuk’un “Mehmet Ali Bey’le şimdiye kadar hiç birlikte olmadım. Ama bu, görüşmediğimiz anlamına gelmiyor. Her zaman kendisiyle görüşmeye devam edeceğim” açıklaması vardı gazetelerde. Yılbaşından önce TNT ile yollarını ayıran Erbil’e ve menajeri Pipis’e, yeni bir kanalla yapılmış bir anlaşma ya da ufukta yeni bir televizyon projesi olup olmadığını sordum.
Anlattıklarından anladığım     o ki, Fox, atv ve Beyaz TV’yle flört halindeler. Beyaz TV,         diğerlerine oranla sanki bir     adım daha önde gibi.

SURViVOR, DOĞUŞ’U 11 KiLO ZAYIFLATTI

Stelyo Pipis ve Mehmet Ali Erbil’le ‘Yımırta’da buluştuğumuz gün, mekanın müşterileri arasında Doğuş ve ekibi de vardı.
‘Survivor’dan elendikten sonra ilk kez karşılaştığım Doğuş’u çok zayıflamış gördüm.
‘Survivor’da kaç kilo zayıfladığını sordum Doğuş’a.
“5-6 kilo diyorum insanlara, ama aslında 11 kilo zayıfladım ‘Survivor’da” diyen Doğuş, sonra ekibiyle kahvaltı masasına oturdu. Bir müddet sonra lavaboya giderken Doğuş’un masasında gördüğüm bir manzara şaşırtıcıydı. Ekibinden dört kişi vardı Doğuş’un yanında.
Bir de baktım herkesin elinde     cep telefonu.
Kimi Facebook’ta, kimi Twitter’da, kimi internette sörfte.
Aranızdaki muhabbete de     doyum olmuyor diye laf atınca ekibe, Doğuş, “Valla hepsi bana çalışıyor     şu anda” dedi.

MADO, DONDURMAYA YÜZDE 33 ZAM YAPTI!

Kısa bir süre öncesine kadar Mado’da dondurmanın külahı     1.5 TL’ydi.
Sıcaklarla birlikte Mado’nun fiyatları da uçtu.
Dondurmanın külahı 2 TL oldu.
Çok merak ediyorum, Mado’nun sahipleri hangi girdilerinde anormal bir fiyat artışı oldu ki dondurmaya yüzde 33.3 zam yaptı?
“Önümüz yaz, insanlar öyle ya da böyle dondurma gibi yalar yutar bu zammı” diye mi düşündüler acaba?
Mado’nun dordurmanın kilo fiyatına üçte bir oranında zam yapması bende yeterince soğuk duş etkisi yaptı, almadan çıktım.

ÇIRAKLAR, USTALARI SEÇiP ÖDÜLLENDiRECEK

15 Mayıs Salı akşamı Beşiktaş Kültür Merkezi, ilginç bir geceye ev sahipliği yapacak.
‘Tiyatronun çırakları, tiyatronun ustaları’nı ödüllendirecek BKM’de.
Devlet Tiyatroları, Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı (TOBAV) İstanbul Şubesi’nin projesinin özeti şu: Tiyatronun çırakları, 2011-2012 tiyatro sezonunun usta tiyatrocularını seçip, ödüllendirecek.
Peki nasıl olacak bu?
TOBAV, İstanbul’da eğitim veren üniversitelerin tiyatro bölüm-lerinde okuyan öğrenciler arasından bir grup genç tiyatrocu seçti.
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Tasarım Bölümü, Aydın, Maltepe, Beykent, Yeditepe ve Haliç Üniversitesi’yle İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü öğrencilerinden oluşan jüri yani tiyatro çırakları, İstanbul’daki bütün oyunları izleyip, finalistleri belirledi.
Oyun, Yönetmen, Genç Yönetmen, Kadın-Erkek Oyuncu, Genç Kadın ve Genç Erkek Oyuncu, Dekor Tasarımı, Kostüm, Işık, Takım Çalışması ve Yeni Yerli Yazar dallarında aday gösterilenlerden ödüle hak kazananlar 15 Mayıs’ta açıklanacak.
Tiyatro Artı’nın ‘Üç Kişi’ oyunuyla ‘Seçici Kurul Özel Ödülü’nü alacağı gecede, TOBAV İstanbul Şubesi Özel Ödülüyse ‘Kent kültürüne 98 yıldır çok önemli katkıda bulunan ve Şehir Tiyatroları’nın yok edilmesine karşı onurlu bir direnç gösteren tüm Şehir Tiyatrosu emekçilerinin olacak.

GÜNÜN SÖZÜ

Ya olduğun gibi görün ya da psikoloğa görün, bana görünme de kime görünürsen görün:))